» » Студентка ЗУНУ пройшла конкурсний відбір на участь у Школі молодого дипломата в Гаазі

Дата: 17-05-2023, 14:38 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Можливість виробити практичні навички ведення дипломатичних перемовин матиме студентка навчально-наукового інституту комунікацій класичного університету Тернополя у серпні 2023 року в Гаазі (Нідерланди). Вона – одна з небагатьох, кому вдалося успішно пройти конкурсний відбір на участь у Школі молодого дипломата «The young diplomat school – 2023» серед 150 претендентів із різних країн світу.

У 2021 році Рада з міжнародних відносин зазначила, що сприяння інтеграції та справедливості між різними групами в суспільстві покращує стабільність. Ці зусилля підвищують соціальну згуртованість і довіру, а також зміцнюють віру в уряд й управління. Організація Об’єднаних Націй заявила, що найкращий спосіб запобігти сповзанню суспільств у кризу, включаючи, але не обмежуючись конфліктами, – це забезпечити їхню стійкість шляхом інвестицій у інклюзивний та сталий розвиток, де кожна людина має рівні шанси.

Важливу роль у цьому процесі відіграє грамотне і гнучке ведення дипломатичних перемовин. Як перетворити дискусію на тему інклюзії, різноманітності та рівності у взаємовигідну ситуацію? Що можна зробити, щоб сприяти цій зміні? Які поточні виклики в міжнародній політиці щодо різноманітності та інклюзії?  Це основні питання, які будуть розглядатися під час роботи Школи молодого дипломата цьогоріч.

Серед спікерів:

Ханс ван ден Берг – засновник та директор Школи молодого дипломата, керівник проєктів центру міжнародно-правового співробітництва;

Пол Мертс – аналітик міжнародних переговорів, член Керівного комітету програми процесів міжнародних переговорів (PIN), програми підготовки до міжнародних переговорів (POINT) і консультативної ради журналу «International Negotiation (JIN)», співзасновник Інституту Клінгендала;

Марене ван Елгерсвеген – політичний співробітник WO=MEN – нідерландської гендерної платформи, дослідник у мережі молодих науковців FEPS Europe – Фонду європейських прогресивних досліджень;

Аделін  Тібаквейтіра – міжнародний тренер з жіночого лідерства та старший менеджер проектів у центрі міжнародного правового співробітництва;

Ремі Смолінські – співзасновник Міжнародної асоціації навчання та дослідження переговорів INTRA та міжнародних змагань з перемовин «The Negotiation Challenge»;

Джоана Матос – міжнародний тренер з перемовин, викладач Укніверситету Твенте.

У програмі заплановано проведення конкурсів з ведення міжнародних перемовин, конференції, воркшопи, введення у дипломатію, симуляції переговорів, відвідування Міжнародного суду ООН у Палаці миру, Міжнародного кримінального суду та посольств у Гаазі. В учасників є можливість розширити свою міжнародну мережу через спільноту Young Diplomat  за допомогою мережевих сесій і відпрацювати свої навички у дипломатичній симуляції та інших практичних завданнях.

Сподіваємося, що участь студентів освітньо-професійної програми «Психологія перемовин та медіація» у таких заходах світового рівня мотивуватиме їх до якісного навчання, отримання нового міжнародного професійного досвіду у веденні дипломатичних перемовин та бажання досягати нових результатів на благо України.