» » Презентація книги «Спогади про Богдана Лепкого»

Презентація книги «Спогади про Богдана Лепкого»

Дата: 15-03-2023, 09:32 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 14 березня 2023 р. у бібліотеці ім. Л. Каніщенка Західноукраїнського національного університету відбулася презентація книги «Спогади про Богдана Лепкого», яку впорядкувала Надія Білик, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ.

У видання ввійшли спогади сучасників про видатного українського письменника та громадсько-культурного діяча Богдана Сильвестровича Лепкого (1872–1941). Більшість цих творів опубліковано у незалежній Україні вперше. Видання приурочено 150-літтю від Дня народження Богдана Лепкого. Зміст видання складають передмова, спогади сучасників, примітки та фотоматеріали.

Модератором заходу виступив директор бібліотеки ім. Л. Каніщенка Казимир Возьний.

Надія Білик розповіла присутнім про особливості змалювання творчого портрета Б.Лепкого в спогадах сучасників.

У написанні життєпису митця й патріота Богдана Сильвестровича важливим джерелом є мемуари сучасників письменника, опубліковані на сторінках різних видань в Україні та поза її межами за останніх 80 років. Бібліографія цих спогадів - понад 30 позицій.

Про важливість видання у час повномасштабної війни говорили Олена Конопліцька, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності СГФ ЗУНУ та Алла Панчук, заступниця директора бібліотеки ім. Л. Каніщенка.

Присутні дізналися детальніше про роль мемуарів на ниві лепкознавства у контексті змалювання творчого портрета визначного діяча національно-державного відродження першої половини XX ст.