» » Літературна година «Михайло Стельмах – художник народної долі»

Літературна година «Михайло Стельмах – художник народної долі»

Дата: 25-05-2022, 09:30 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

24 травня, до 110-річниці від дня народження українського письменника і драматурга Михайла Стельмаха, у бібліотеці імені Л. Каніщенка Західноукраїнського національного університету відбулася літературна година «Михайло Стельмах – художник народної долі».

Модератором заходу виступила завідувачка читального залу для студентів Ірина Любезна.

Учасники заходу мали можливість детальніше дізнатися про життєвий та творчий шлях письменника, зачитати найвідоміші поетичні твори та ознайомитись із книжковою виставкою «Я живу життям своїх героїв».

Життя Михайла Стельмаха пройшло у творчій і натхненній праці, який усього себе присвятив своєму народові, відкривши світові його духовне багатство, мужність, працелюбство, його лагідну і поетичну душу.

Його фронтова лірика співзвучна із сьогоденням та полонить суворою правдою, філософською заглибленістю:

Життя моє – ідуть бійці суворі,

І чуєш дзвін натруджених сердець.

Вночі прострелені зринають зорі,

В полях вмира поранений боєць.

Береш його гвинтівку серед поля,

Що пахне ще і потом, і теплом,

А на могилі вже печалиться тополя

І тужить колос вистиглим зерном.

(“Життя моє! Тремтять шляхи розбиті…”)

«Любити безмежно життя і людей» — ось головний мотив всієї творчості М.Стельмаха.