» » I Міжнародні наукові читання імені Богдана Гаврилишина

I Міжнародні наукові читання імені Богдана Гаврилишина

Дата: 11-12-2021, 13:00 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

У Західноукраїнському національному університеті з ініціативи кафедри міжнародних відносин та дипломатії навчально-наукового інституту міжнародних відносин імені Б.Д. Гаврилишина започатковано Міжнародні наукові читання імені Богдана Гаврилишина. Місія проєкту – просування візіонерських і філософських ідей видатного українця зі світовим ім'ям, популяризація та поширення цінностей відповідальності людини, ініціювання майданчика для експертних дискусій, виявлення молодих талантів, підтримка і розвиток їх наукових та освітніх ініціатив, формування нової генерації ціннісно-орієнтованих лідерів-змінотворців. Партнером і співорганізатором Міжнародних наукових читань виступив Фонд Родини Богдана Гаврилишина. Зустріч об’єднала більше 60 учасників із 7 країн, зокрема: Великобританії, Словаччини, Німеччини, Китаю, Польщі, Австрії та України. До заходу долучилися представники Bayes Business School (Великобританія), Університету економіки та менеджменту у Братиславі (Словаччина), Університету фінансів та економіки в Нінбо (Китай), Віденського університету (Австрія), Харківського національного економічного університету ім. Семена Кузнеця. Із вітальними словами до присутніх звернулися: ректор Західноукраїнського національного університету професор Андрій Крисоватий, співзасновниця Фонду Родини Богдана Гаврилишина Патриція Шморгун-Гаврилишин, віцепрезидент громадської організації «Nasz Dom», (Польща) Богуслав Бліхарський. Учасники обговорили актуальні проблеми впливу пандемії Covid-19 на світову та національні економіки; питання фінансування охорони здоров'я і забезпечення здорового довголіття; нові підходи і тренди в управлінні талантами під впливом очікувань поколінь Y і Z; переваги та ризики інновацій в умовах цифрового суспільства. «Сьогодні кафедра міжнародних відносин та дипломатії започатковує чудову традицію. Богдан Гаврилишин – це геніальний економіст, почесний доктор права п’яти університетів, член Римського клубу, меценат. Він працював у 89 країнах світу. Він завжди наголошував на усвідомленні та прийнятті кожним членом суспільства індивідуальної відповідальності. Водночас Богдан Гаврилишин зазначав, що успішна й ефективна людина все життя вчиться. І з цим також важко не погодитися. Очевидним є те, що вирішення більшості важливих і складних питань можна вирішити лише спільними зусиллями представників вітчизняних наукових шкіл у співпраці із зарубіжними колегами. Тому мені приємно, що сьогодні Західноукраїнський університет став майданчиком для обміну науковими поглядами та напрацюваннями. Надзвичайно важливо, щоб наукова дискусія стала плідною для усіх та дала поштовх для формування нових ідей. Бажаю всім учасникам результативного спілкування, розширення наукових поглядів, морального й інтелектуального задоволення!» - сказав у вітальному слові Андрій Ігорович. У рамках заходу відбулося нагородження грамотами і подарунками номінантів і переможців конкурсу студентських есе "Чому потрібно брати на себе відповідальність?" До нагородження переможців долучилися Оксана Тулай – в.о. завідувача кафедри міжнародних відносин та дипломатії і Володимир Антків – амбасадор Фонду Родини Богдана Гаврилишина, випускник Західноукраїнського національного університету. Модерували захід: Наталія Кравчук – професор кафедри міжнародних відносин та дипломатії та Вікторія Цокало студентка Віденського університету.