» » Випуск слухачів Центру підготовки офіцерів запасу класичного університету Тернополя

Дата: 24-07-2021, 21:32 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

На плацу артилерійської військової частини понад пів сотні випускників Центру підготовки офіцерів запасу класичного університету Тернополя склали присягу на вірність українському народові.

Упродовж двох років, поруч із профільними предметами юнаки та дівчата опановували дисципліни, пов’язані із військовою справою: теоретичні основи психології, основи ведення бою, тактичні стратегії управління вогнем наземної артилерії та основи захисту від зброї масового ураження. Вишкіл проходив під керівництвом досвідчених наставників.

Слухачі «Центру» стріляли в тирах і на полігонах, бігали по смугах перешкод, здавали заліки з теоретичної та фізичної підготовки. Сприяли заходам й місцеві артилеристи, адже військова частина не один рік тісно співпрацює із закладом вищої освіти.

Урочистості традиційно розпочалися з виконання державного Гімну України. Хвилиною мовчання вшанували українських захисників, які віддали життя заради добробуту та процвітання Незалежної Української Держави.

На церемонію складання присяги були запрошені адміністрація Західноукраїнського національного університету, Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, 44 окрема артилерійська бригада, викладачі, батьки випускників. Музичний супровід урочистостей здійснював оркестр Тернопільських артилеристів, а складання військової присяги відбувалося за участі лейтенантів, які нещодавно поповнили ряди артилеристів.

До присутніх з трибуни звернувся ректор Західноукраїнського національного університету Андрій Крисоватий: «Наші курсанти не побоялися прийняти виклик сьогодення, а з гордістю присягли на вірність Українському Народові у вкрай важливий та потрібний час. Склали присягу вірного захисника, продовжувача славних традицій, серед яких князі Київської Русі, відважні козаки Запорізької Січі, а також усіх Героїв, хто віддав життя у боротьбі за незалежність нашої держави. Будьте сильними, вірте у перемогу, будьте гідними тих, хто формував історію, захищайте українське небо і кордони нашої держави».

Кращих випускників нагородили грамотами та подяками. Щемливим фіналом урочистої частини були слова вдячності випускників своїм батькам. Під супровід композиції «Курсантські матері», юнаки й дівчата подарували найріднішим квіти й вальс.