» » І Міжнародний форум «Старт земельної реформи в Україні: соціально-економічні аспекти»

Дата: 29-06-2021, 10:28 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

У Західноукраїнському національному університеті 24 червня 2021 року відбувся I Міжнародний форум «Старт земельної реформи в Україні: соціально-економічні аспекти», присвячений актуальним питанням запровадження вільного обігу земель сільськогосподарського призначення, імплементації світового досвіду землеволодіння у вітчизняну практику та удосконалення окремих аспектів земельних правовідносин між суб’єктами господарювання, громадськими організаціями та державними органами, поглиблення співпраці із національними та закордонними закладами вищої освіти, інститутами державної служби.

Навчально-науковий інститут інноватики, природокористування та інфраструктури разом із Міжнародною школою комунікацій класичного університету Тернополя були співорганізаторами заходу, у якому взяли участь експерти, посадовці органів влади, громадські діячі, голови територіальних громад, фермери, політики, науковці з Грузії, Канади, Латвії, Польщі, Словаччини, США та України.

Модератори - Василь Брич, директор навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури ЗУНУ та Ольга Царик, в.о. директора Міжнародної школи комунікацій ЗУНУ.

Із  вітальним словом звернулися ­­- Оксана Десятнюк, проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародна діяльність); Олена Сайтз ­ -віце-президент, директор програм Українсько-американської асоціації правників вищої школи (США); Анатолій Мірошниченко - перший заступник голови Держгеокадастру України; Ігор Гонак - к.е.н., експерт з земельних питань; Даріуш Павліщи - голова гміни Громадка (Республіка Польща) і Пйотр Пачускі - депутат Єленєгурської міської ради (Республіка Польща); Віталій Фреяк - голова Бучацької міської ради; Петро Савончак - голова Скалатської міської об’єднаної територіальної громади; Руслан Шафранович - голова Іванівської територіальної громади Тернопільської області; Шаміль Ібатуллін - заступник директора з наукової роботи Інституту землекористування Національної академії аграрних наук України, академік НААН України, доктор економічних наук, професор; Валентина Бліщ - заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області; Ірина Цвігун - начальник юридичного управління Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області, к.ю.н.; Ірина Кошкалда - завідувач кафедри управління земельними ресурсами та кадастру, Харківський національний аграрний університет імені В. В. Докучаєва, д.е.н., професор; Ігор Велиган - директор кооперативного об’єднання “Файні Газди”; Богдан Олійник - засновник Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-млин» ; Іван Брощак - директор Тернопільської філії державної установи «Інститут охорони ґрунтів України».

У ході обговорень виникли дискусії щодо різноманітних аспектів започаткування земельної реформи в Україні, де спікерами виступили Андрій Вітровий, к.т.н., доцент; Ігор Гонак, к.е.н., громадський діяч; Андрій Машко, к.е.н., доцент, депутат Тернопільської районної ради, громадський діяч.