» » Майстер-клас з дисципліни «Ґрунтознавство» від науковців-практиків

Майстер-клас з дисципліни «Ґрунтознавство» від науковців-практиків

Дата: 14-05-2021, 18:10 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Студенти Навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури у рамках вивчення дисципліни «Ґрунтознавство» та розвитку практико-орієнтованого навчання відвідали Тернопільську філію державної установи «Інститут охорони ґрунтів України». Практичне заняття провів директор, досвідчений практик і відомий сільськогосподарський науковець, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, старший науковий співробітник Брощак Іван Станіславович.

Студенти ознайомилися з особливостями проведення суцільної агрохімічної паспортизації з виготовлення агрохімічних паспортів полів (земельних ділянок) та алгоритмом розробки проєктно-технологічної документації на проведення хімічної меліорації кислих ґрунтів, системи удобрення сільськогосподарських культур на запланований урожай, розрахунку балансів поживних речовин та гумусу.

Майбутні спеціалісти–агрономи мали змогу провести аналіз зразків ґрунту на забезпечення його основними поживними елементами (кислотність, гумусний склад, вміст азоту, рухомого фосфору, обмінного калію, рухомих форм мікроелементів). На цій основі студенти провели моніторинг екологічного стану ґрунтів Тернопільського району.