» » У Тернополі схвалили стандарт, за яким навчатимуть фахівців з інженерії програмного забезпечення

Дата: 23-05-2017, 16:06 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Упродовж 19-20 травня 2017 року на базі Тернопільського національного економічного університету відбулося чергове засідання підкомісії 121 «Інженерія програмного забезпечення» Міністерства освіти і науки України, під час якого обговорювали та погоджували проект нового стандарту вищої освіти для відповідної спеціальності.

Зазначимо, що у ТНЕУ за спеціальністю «Інженерія програмного забезпечення» навчаються студенти факультету комп’ютерних інформаційних технологій, який очолює д.т.н., професор, один із розробників цього стандарту, член вищезазначеної підкомісії Микола Петрович Дивак.

Участь у засіданні взяли провідні науковці з Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», Харківського національного університету радіоелектроніки, Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара та інших вищих навчальних закладів України, де готують фахівців з інженерії програмного забезпечення.

З роз’ясненнями стосовно основних положень стандарту виступив голова підкомісії, доктор фізико-математичних наук, завідувач кафедри теорії та технології програмування Київського національного університету імені Тараса Шевченка Нікітченко Микола Степанович. Про особливості стандарту для другого освітнього (магістерського) рівня вищої освіти доповідала заступник голови підкомісії, професор, завідувач кафедри програмної інженерії Харківського національного університету радіоелектроніки Дудар Зоя Володимирівна.

За результатами роботи підкомісії був підписаний протокол, у якому схвалено стандарти за обома освітніми рівнями.